Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky v obci > Hébem se z.s.

"Hébem se" z.s

Dokumenty, akce a aktuality

Občanské sdružení "Hébem se" bylo založeno koncem roku 2011. Asi 15 roků před založením se začala skupina žen scházela ke cvičení v bývalé klubovně , kterou OÚ provizorně opravil (zbudováno el. vytápění a položeno linoleum). V roce 2011 se cvičenky dohodly, že svoji činnost zlegalizují a pokusí se ve spolupráci s OÚ prostory zkulturnit, vybavit je cvičebními pomůckami a především získat další spoluobčany  pro cvičení a další "obecní" aktivity.

Podařilo se, OÚ opravil dvorní trakt budovy, "Hébem se" získalo dotaci na cvičební pomůcky a podařilo se získat 45 nových členů. Samozřejmě nejsou všichni stejně aktivní. Někteří členové chodí jen cvičit, jiní organizují kulturní a společenské akce, ale konečně se něco začalo hýbat. Do cvičení se zapojily seniorky a maminky s dětmi.

Nejdříve jsme si cvičení organizovali sami, využívali jsme mimo své vlastní zkušenosti internet a CD. Od začátku roku 2014 probíhaly v prostorách "tělocvičny" 2 běhy rehabilitačně posilovacích cvičení pod vedením Bc. Martiny Kopečné a jeden tanečně laděný běh zumby. Momentálně cvičíme ve 2 skupinách (dle pohybové zdatnosti) opět podle CD nebo internetu. Hledáme odborné vedení.

Členové "Hébem se" se po celý rok aktivně účastní při pořádání společenských a sportovních akcí.