Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Výsadba stromů 2020

Výsadba stromů 2020Datum konání:
25.10.2020
Datum ukončení:
7.11.2020

Výsadba stromů 7. 11. 2020. 

Dovolujeme si Vás oslovit s prosbou pomoc při 1. etapě revitalizace zeleně v naší obci. Jedná se o výsadbu stromů 61 stromů.  Stromy, kůly a zavlažovací vaky jsme zakoupili za peníze z dotace „Stromy 2020“. Dotační titul předpokládá účast občanů na výsadbě a následné péči o stromy. Věříme, že se do akce zapojíte a některý ze stromů si „adoptujete“.

Celkem bude vysazeno 61 stromů. 

Během následujících 14 dnů je třeba odstranit část zeleně, se kterou projekt (zpracovaný Ing. Mgr. Lucií Radilovou DiS. a Ing. Radkou Táborovou - Atelier zahradní a krajinářské architektury Sendler) nepočítá. Žádáme ty z vás, kteří vysadili v oblastech výsadby na obecní pozemky keře a stromy, aby co nejdříve kontaktovali starostku na tf. 725 131 080. Domluvíme se jak se zelení naložit.

S výsadbou části z 29 stromů v Komunitním centru nám pomůže partnerská organice JAN-JdemeAutistůmNaproti a přátelé Komunitního centra Haná. V KC Haná budou vysázeny třešně ptačí, javory, babyky, třešeň velkoplodá, 3 jabloně, meruňka, višeň, hrušeň a jeřáb jedlý.

Na dětském hřišti, místo ořechů a za humny domů č.p.1-9 by mělo být vysazeno 32 stromů (třešně ptačí, lípy, javory, ořešáky, babyky, kaštany a borovice) u obchodu (náhrada a doplnění stromů na dětském hřišti, náhrada za ořechy  u obchodu a osázení pozemků za humny domů č.p. 1-9).

Výsadba a starost o tolik nově vysazených stromů je náročná. Není v silách jednoho obecního zaměstnance obstarat péči o veškerou zeleň, proto jsme zvolili možnost oslovit občany, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijí.

Pokud jste se rozhodli strom adoptovat, kontaktujte, prosím, starostku na tf. 725 131 080.

Dohodnete se na podrobnostech.

Výsadba stromů bude probíhat 7. 11. 2020 od 8.30 hod. Sraz účastníků u Moštárny. S sebou rýče, krumpáče, lopaty, chuť do práce a dobrou náladu.

Občerstvení zajištěno.

 

Pokud se tento způsob výsadby osvědčí, budeme pokračovat v jarních měsících s další výsadbou.

   

                                                               Jana Chalupová a zastupitelé